Opilý řidič na Klatovsku usnul za volantem

Dne 9. července 2018 v 23:55 hodin hlídka policistů Obvodního oddělení Železná Ruda zjistila při hlídkové činnosti v prostoru Špičák Sedlo stojící vozidlo tovární značky Citroen Berlingo. Dveře u řidiče byly otevřené, vozidlo nastarováno a za volantem seděl spící muž.

Policisté jej probudili a on jim sdělil, že jede do Hojsovy Stráže. Byl vyzván k dechové zkoušce, která byla s výsledkem pozitivním 1,90 promile alkoholu v krvi. Pětatřicetiletý muž dále policistům uvedl, že konzumoval alkoholické nápoje, poté odvezl svoji kamarádku a nyní jede domů. Jízda mu byla zakázána, přesto usedl do vozidla, přejel do protisměru a poté po výzvě hlídky vozidlo zastavil a opustil. Nepředložil ani osobní doklady ani doklady k vozidlu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případem se dále zabývají.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.