Search
Close this search box.

Opilý řidič havaroval a způsobil škodu 270 000 korun, teď ho čeká soud

Táborští dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení proti muži středního věku z Bechyňska. Ten v závěru minulého měsíce řídil svůj osobní automobil tovární značky Renault po silnici v Plané nad Lužnicí, a to ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla.

V důsledku předchozího požití alkoholických nápojů nezvládl svůj vůz a při projíždění zatáčky vyjel mimo silnici, kde narazil do zděné kapličky elektrické přípojky a následně do oplocení přilehlého pozemku. Poškozením vozu, kapličky a oplocení způsobil souhrnnou hmotnou škodu ve výši odhadem 270 000 korun. Následná odborná zkouška na přítomnost alkoholu prokázala hodnotu 1,2 promile.

Muž se tak stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Čeká jej soud, kde je ohrožen trestem odnětí svobody na dobu od šesti měsíců do tří let, peněžitým trestem nebo trestem zákazu činnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient