Opilý řidič byl po nehodě choval agresivně

Byl příčinou nárazu osobního vozidla do reklamní tabule v Ústí nad Orlicí alkohol? Na tuto otázku zjišťují odpověď policisté z orlickoústeckého dopravního inspektorátu.

Dvacetiletý řidič jedoucí v sobotu 14. dubna 2018 v půl šesté odpoledne osobním autem značky Peugeot 306, po silnici II. třídy č. 360 v Ústí nad Orlicí, narazil z dosud nezjištěné příčiny do reklamní tabule. Muž se měl nechat po dopravní nehodě rodinnými příslušníky odvézt z místa události domů. Policisty z Oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí byl po hodině pátrání v místě trvalého bydliště vypátrán. Ti ho vyzvali, aby je následoval k místu nehody. Ještě před převozem byl vůči policistům agresivní a při nastupování do služebního vozidla udeřil jednoho z nich zadními dveřmi do ruky, navíc jim vulgárně nadával a znečišťoval služební vozidlo. Policisté proti němu použili donucovací prostředky a omezili ho na osobní svobodě.

Na místě dopravní události se podrobil dechové zkoušce na alkohol, s naměřenou hodnotou 1,70 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k velkému časovému odstupu od nehody se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve. Lékař navíc rozhodl o jeho hospitalizaci v nemocnici. Lékařské ošetření si vyžádalo i zranění zakročujícího policisty.

Prověřováním nehody dopravní policisté zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz na žádnou skupiny motorových vozidel. Navíc v době řízení nebyl připoután bezpečnostním pásem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.