Opilý muž spadl z osmnáctimetrové výšky. Přežil

Včera večer pod pražskými vyšehradskými hradbami na úrovni ulice Vratislavova ošetřovali záchranáři třicetiletého muže, který nešťastnou náhodou spadl z 18ti metrové výšky.

Hodinu před půlnocí se na místo kromě záchranářů a policistů dostavili i hasiči, kteří museli použít výškovou techniku s nosítky. Zraněného muže snesli na ulici, kde si ho převzali zdravotníci.

„Třicetiletého muže jsme zajistili a provedli trauma protokol. Poté byl převezen na anesteziologicko-resuscitační oddělení vinohradské nemocnice s mnohočetnými poraněními,“ dodala mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Muž byl po pádu při vědomí a volal o pomoc. Náhodný svědek poté zalarmoval záchranáře. „Muž vyloučil, že by chtěl spáchat sebevraždu, ale uvedl, že jde o nešťastnou náhodu. Podle svých slov před pádem vypil asi půl litru vína,“ konstatoval policejní mluvčí Jan Rybanský, který ještě dodal, že tím je pro policii incident uzavřen.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.