Opilý motorkář zranil při nehodě sebe i svou spolujezdkyni

V úterý krátce před 23. hodinou došlo mezi Vrchlabím a Dolní Brannou k havárii motocyklu Triumf. Podle zjištěných skutečností tu řidič (42) pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost při průjezdu zatáčkou, vyjel mimo komunikaci a skončil v příkopu. Společně s mužem na stroji cestovala ještě spolujezdkyně. Oba v důsledku nehody utrpěli těžké zranění a do péče si je převzali přivolaní záchranáři. Policisté z řidičem samozřejmě provedli dechovou zkoušku, která u něho odhalila pozitivní hodnoty 0,98 a 0,86 promile alkoholu. Muž dále nepředložil doklady potřebné k provozu a řízení vozidla. Hmotná škoda na motocyklu je předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.

Přesné okolnosti události a stanovení právní kvalifikace je nyní předmětem dalšího šetření trutnovských dopravních policistů. Provinilci však může hrozit zákaz řízení, peněžitý trest, ale i pobyt ve vězení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.