Opilý motorkář ignoroval policejní hlídku

Ve čtvrtek 4. října jsme od městských strážníků z Břeclavi převzali informaci, že dopadli cizince, který řídil motocykl, i když má vysloven zákaz řízení. Ukázalo se, že 59letý muž se snažil hlídce městské policie ujíždět, ale jeho snaha byla marná.

Muži zákona navíc zjistili, že důvodem jeho ujíždění byl nejen platný zákaz řízení, ale také pozitivní zkouška na alkohol. Na displeji se objevil výsledek 1,72 promile alkoholu v dechu. Cizinec dlouho nezapíral a doznal, že si před jízdou dopřál několik piv. Pak již putoval na policejní služebnu.

V současné době mu bylo sděleno podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a také z maření úředního rozhodnutí. Spisový materiál poputuje na Okresní státní zastupitelství Břeclav k vypracování návrhu na potrestání.

Policisté v souvislosti s tímto případem varují řidiče, aby před jízdou a během jízdy nekonzumovali žádný alkohol ani jinou návykovou látku. Návykové látky nepatří za volant ani za řídítka motocyklu. Ovšem, jak je patrné z popsaného případu, někteří řidiči jsou stále nepoučitelní.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.