Opilý cyklista se střetl s osobním vozem. Měl v krvi přes 2 promile

Na včerejší víkendové odpoledne i přes krásné slunné počasí asi nemá nejlepší vzpomínky mladá řidička passatu. Když totiž jela po mostě ve Smetanových sadech směrem k benzínové čerpací stanici, vyjel proti ní středem vozovky cyklista s dalším mužem usazeným na rámu bicyklu.

Srážce i přes to, že s vozem zastavila, nedokázala zabránit. Naštěstí nehoda neměla vážné následky ani pro jednoho z účastníků. Škoda na vozidle není rovněž velká, pohybuje se v řádu několika málo tisícikorun. Zarážející však byla dechová zkouška čtyřiatřicetiletého muže, který řídil jízdní kolo. Policisté mu naměřili 2,3 promile alkoholu. Z riskantní jízdy pod vlivem alkoholu se bude hazardér zodpovídat před správním orgánem, kde ho čeká velmi tučná pokuta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak