Opilý agresor se pokusil napadnout záchranáře

Strážníci městské policie a záchranáři byli v sobotu brzy ráno přivoláni mladou ženou k prodejně v Lidické ulici. Slečna měla obavu o mladého muže, kterého uviděla sedět na lavičce u vchodu do obchodního centra, nezdál se jí být v pořádku.

Po příjezdu hlídka zjistila, že je především devětadvacetiletý muž značně opilý. Když dorazili také záchranáři a snažili se pak s mužem hovořit, začal být najednou agresivní. Odmítal se nechat vyšetřit a na adresu zástupců obou složek vykřikoval hanlivé a vulgární urážky a nepřestal s tím, ani když byl k tomu vyzván. Protože jeho agresivita vzrůstala, muž strážníky i záchranáře odstrkoval, musela hlídka k jeho zklidnění užít donucovacích prostředků, záhy skončil s pouty na rukou. Hlídka pomohla záchranářům naložit do sanitního vozu a asistovala při jeho převozu do nemocnice na Lochotíně, kde se teprve muž uklidnil a mohla mu být sejmuta pouta a byl zde ponechán k ošetření.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.