Opilý a zdrogovaný cyklista se vyboural na silnici v Horažďovicích

Po Horažďovicích jel ve čtvrtek 26. července tohoto roku cyklista na jízdním kole, na kterém měl přídavný spalovací motor. Pětatřicetiletý místní muž jel po komunikaci I. třídy číslo 22 po Strakonické ulici. Ve dvacet hodin vjel na pravou krajnici, zabrdil přední brzdu a došlo k zablokování předního kola a pádu muže na komunikaci.

Cyklista dopravní nehodu oznámil na tísňovou linku, protože utrpěl zranění. Na místo přijeli i policisté a muž se podrobil dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 2,13 a opakovaně 2,17 promile alkoholu. Provedený test, zda není i pod vlivem návykových látek byl pozitivní na konopí. Zdravotníci zraněného muže převezli do zdravotnického zařízení ve Strakonicích, kde byl proveden i odběr krve.

Muž je podezřelý ze spáchání přestupku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.