Opilí vandalové ničili koše a kontejnery, poté uráželi strážníky. Skončili v poutech

Nasazením pout a předvedením na Policii ČR skončil zákrok hlídky městské policie proti dvojici vandalů. Mladíci ve věku šestnáct a osmnáct let se v noci z neděle na pondělí bavili tím, že převraceli koše na odpadky, kontejnery nebo přenosné dopravní značení.

U mladšího z dvojice hlídka provedla dechovou zkoušku, která ukázala jedno promile alkoholu. Strážníci mladíka vyzvali, aby prostřednictvím telefonu kontaktoval svého otce, který by jej na místě vyzvedl. Mladík se po celou dobu choval ke strážníkům velmi arogantně, na strážníky slovně útočil a urážel je. „Z místa se poté chystal odejít i přesto, že jej hlídka opakovaně jménem zákona vyzvala, aby setrval do příjezdu jeho otce. Nakonec strážníci museli použít donucovací prostředky. Mladík se zákroku aktivně bránil a hlídku začal napadat i jeho starší kamarád,“ uvedl ředitel městské policie Marcel Horák. Strážníci oběma nasadili pouta a předvedli je na obvodní oddělení Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.