Opilí mladíci ukradli autobus. Nabourali sedm aut

Nezvyklou zábavu si vymysleli dva mladíci v Krupce na Teplicku. Na odstavném parkovišti si všimli, že jeden z linkových autobusů má pootevřené okno. Vlezli dovnitř a když zjistili, že tam jsou klíčky, nenapadlo je nic lepšího, než se projet. Řízení se ujal ten starší, jednadvacetiletý. Jeho 17letý kumpán se uvelebil na sedadle za ním. Protože však samozvaný šofér autobusu měl v sobě určitou hladinu alkoholu, cesta dlouho netrvala, přibližně jen tři kilometry. V Revoluční ulici nejdříve opilý mladík narazil do veřejného osvětlení a poté dokonce postupně do sedmi zaparkovaných aut.
V tu chvíli se mladíci rozhodli utéci, byli však brzo dostiženi. „Zadržený, který autobus řídil, měl v dechu přes 0,9 promile alkoholu, jeho mladistvý kumpán nadýchal 0,4 promile,“ informoval mluvčí policie Daniel Vítek. Následně policisté zjistili, že 21letý muž nemá řidičské oprávnění ani na osobní automobil. Oběma výtečníkům sdělili obvinění z neoprávněného užívání cizí věci, staršímu muži hrozí v případě odsouzení až tříleté vězení, mladšímu pak polovina.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient