Search
Close this search box.

Opilec za volantem to policistům usnadnil. Zapomněl si v noci i rozsvítit

V pondělí 19. února v jednu hodinu po půlnoci se před policejní hlídkou zaskvěl 52letý řidič. Policisté, strážící klidný spánek obyvatel České Lípy, spatřili na hlavní komunikaci jedoucí osobní vůz s nerozsvícenými světly.

V pondělí 19. února v jednu hodinu po půlnoci se před policejní hlídkou zaskvěl 52letý řidič. Policisté, strážící klidný spánek obyvatel České Lípy, spatřili na hlavní komunikaci jedoucí osobní vůz s nerozsvícenými světly.

Město má osvětleny všechny hlavní tahy pouličními lampami, takže se dalo předpokládat, že řidič na cestu viděl, opomněl tedy jen osvětlení osobáku použít. A tak se rozhodli policisté Škodovku zastavit a řidiče na problém upozornit. Reakce muže za volantem byla vcelku ukázková. Jakmile za sebou spatřil policejní vůz dávající mu pokyny k zastavení, uposlechl výzev a bezprostředně na to zastavil. Policistům vydal doklady potřebné k řízení motorových vozidel, avšak jeho artikulace a odér linoucí se z vozu přesvědčil policisty o tom, že k nerozsvícení světel vozu nedošlo náhodou.

I přístroj na orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu se dostal na řadu velmi záhy. Svým pískotem oznámil policistům snadné překonání hranice dvou promile. Na displeji se opakovaně zobrazovala hodnota přes 2,1 promile alkoholu v dechu. Na dotaz policistů, zda řidič před nebo během jízdy nějaký alkohol popil, řidič uvedl, že měl dvě pivka.

Muži zákona jej proto zadrželi a převezli na služebnu obvodního oddělení, odkud „hříšník“ putoval do policejní cely s možností přemítat nad tím, co že jej vedlo k tomu, aby usedl za volant pod vlivem alkoholu.

Následujícího dne mu policisté ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient