Opilec za volantem narazil do vozidla, z místa činu odjel

Dne 10.3.2018 krátce před čtvrtou hodinou ranní prováděla hlídka kontrolu místní části Skalka. Její pozornost upoutal osobní automobil, který při průjezdu kolem stojícího zaparkovaného služebního vozidla do něj lehce narazil a jehož řidič bez zastavení pokračoval v jízdě. Po krátkém pronásledování byl v ul. V Lukách zajištěn a na místo byla přivolána hlídka Policie ČR. Při orientační zkoušce ukázal detektor více než 2 promile alkoholu v dechu, což pro pachatele znamená podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.