Opilec za volantem kamionu zboural stojany benzínky, nadýchal skoro dvě promile

Ve středu 3. října krátce po půlnoci zaparkoval svůj několikatunový kolos v areálu soukromé firmy cizinec (43). Hosta, který v na odstavné ploše liberecké firmy neměl s kamionem být, objevili pracovníci ostrahy. Muže za volantem náklaďáku upozornili na to, že musí místo opustit a zaparkovat jinde. Ten po chvilce uposlechl a s kamionem začal odjíždět. Během otáčení však zaujal pozornost ostrahy opět. Tentokráte svou nejistou jízdou, při níž naboural jak do střechy stojanů čerpací stanice, tak také do dopravního značení.

Jakmile na místo dorazili přivolaní policisté, řidiči sedícímu v kabině náklaďáku dali dýchnout. Přístroj pro odborné měření vykázal pozitivní hodnoty atakující dvě promile. Následovalo taktéž zadržení řidičského průkazu a přesun na služebnu obvodního oddělení. Po administrativních úkonech pak putoval řidič do policejní cely.

Škoda, kterou nesvědomitý řidič nákladního vozu způsobil, byla předběžně vyčíslena na 16 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.