Opilec skončil i se svojí fabií v rybníku Skučák

(Aktualizováno před )

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v sobotu dopoledne v Rychvaldu u rybníku Skučák, do něhož předtím vjel osobním automobilem Škoda Fabia značně opilý řidič a jeho světlá fabia skončila ve vodě na střeše. Řidič se (zřejmě) sám zázračně vysoukal velmi brzy po nehodě ven a při příjezdu složek IZS už seděl na břehu rybníka. Policie ČR proto neměla problém změřit jeho aktuální (velmi kladný) poměr k alkoholickým nápojům.

O kontrolu prázdnosti napůl potopené fabie, ležící na střeše kousek od břehu rybníka, se postarali hasiči. Ti sem vedle jeřábu AJ AC40 Terex/Demag pro jistotu přivezli v lodním kontejneru i dva čluny a nepromokavé kombinézy, nafukovací vesty a přilby k případné záchraně dalších potenciálních cestujících. Žádní další lidé nebyli nalezeni.

S hasiči dorazila také dostatečná zásoba sorbentu k likvidaci úniku provozních kapalin, který nakonec nemuseli použít. Postačilo vytvoření provizorní norné stěny z hasičské hadice, natlakované vzduchem, a to od břehu ke břehu okolo havarovaného auta.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz