Opilec nemohl ani chodit, jel radši autem. Když chtěl odejít, zranil se

Nejen o víkendu, ale i v pracovní dny řeší policejní hlídky na silnicích Vyškovska řidiče pod vlivem alkoholu či drog. Nejhůře na tom byl řidič felicie, který havaroval v pondělí v noci v Nemoticích. Nezvládl pravotočivou zatáčku a skončil s vozem ve stromě. Paradoxně si zranění způsobil až ve chvíli, kdy na místo přijeli bučovičtí policisté. Sedmapadesátiletý muž se totiž pokusil z místa nehody odejít, upadl však přitom na vozovku. Záchranáři jej tedy převezli do vyškovské nemocnice. Policisté výtečníkovi naměřili přes tři promile alkoholu. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Pondělní noc ukončila policejní kontrola jízdu ještě mladému šoférovi, který projížděl přes Habrovany. Dechová zkouška u něj měla sice negativní výsledek, horší to však bylo s testem na drogy. Ten ukázal přítomnost pervitinu a marihuany. Schopnost svého těla odbourávat alkohol pak podcenili uprostřed tohoto týdne dva řidiči. V Bučovicích zastavila hlídka ve středu téměř hodinu po půlnoci řidiče nákladního vozidla. Před několika hodinami zkonzumované pivo a pálenka se projevily na pozitivní dechové zkoušce. Ta ukázala bezmála 0,4 promile. Podobnou hodnotu měl o pár hodin později i muž za volantem fabie v obci Pístovice. Všichni tři řidiči se budou z přestupku zodpovídat před správním orgánem, kde je čeká tučná pokuta a zákaz řízení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak