Opilec naboural protijedoucí auto, nadýchal skoro tři promile

Páteční večer dne 21. září 2018 se na i na klatovském okrese nesl ve znamení alkoholu. Byl zjištěn řidič pod jeho vlivem. A navíc boural.

Pět hodin po osmé hodině večerní jel dvaapadesátiletý řidič Volkswagenu Golf ulicí Hrádecká v Sušici. Projížděl mírnou pravotočivou zatáčkou ve směru od centra. Přitom vyjel do protisměru, kde levou přední částí vozidla narazil do protijedoucího automobilu BMW osmadvacetileté řidičky. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 60 tisíc korun. Policisté oba účastníky dopravní nehody vyzvali k dechovým zkouškám. U ženy byla s výsledkem negativním, u řidiče se objevil pozitivní výsledek, a to 2,67 promile alkoholu v krvi. Policisté muže zajistili a převezli do sušické nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Případem se dále zabývají policisté klatovského dopravního inspektorátu, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.