Opilec chtěl pořídit dar oslavenci, ukradl lahvinku a bonboniéru

Jistě s prvotně dobrým úmyslem vstoupil recidivista do prodejny potravin. Chtěl na oslavu narozenin pořídit nějaký ten drobný dar a lahvinku solidního moku. Leč, peněz se mu nedostávalo. Obě kapsy, ta prázdná i ta vysypaná, měly asi jistý vliv na recidivistovo rozhodování. Mužova potřeba nepřijít na oslavu s prázdnou, velmi pravděpodobně zapudila také myšlenky na spořádané chování.

Bystrým zrakem však sledoval jeden z pracovníků ostrahy pohyb osob v prodejně v Liberci. Ze své praxe zřejmě dobře věděl, že nastane okamžik, kdy se objeví někdo, kdo se pokusí něco zcizit. Netrvalo to ani moc dlouho. Chvilky strávené čekáním, upřený až hypnotický pohled na monitory kamer a neustálé zkoumání pohybujících se postav, “přinesly ovoce”. Neobvyklým pohybem na sebe lapka upozornil. Bedlivému oku ochránce majetku a regulérních obchodních vztahů neuniklo nic. Spatřil, jak 36letý muž vkládá do svého batohu lahev alkoholu a chutnou bonboniéru. Okamžitá reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Poté, co se 36letý recidivista z Pardubicka pokusil projít pokladnami bez placení, došlo k nevyhnutelnému. Po rychlé slovní přestřelce následovala žádost o kontrolu vnitřku batohu. Recidivistův pokus o odvedení pozornosti k jinému tématu byl zbytečný.

Přivolaní policisté muže převezli na služebnu. Provedená dechová zkouška předurčila vývoj, kterým se další postup ubíral. Pozitivní výsledek s téměř jednou promile nasměroval recidivistu do policejní cely. Jakmile z těla vyprchala „metla lidstva“, sdělili muži zákona 36letému Pardubičanovi, ve zkráceném přípravném trestním řízení, podezření ze spáchání přečinu krádež. V případě odsouzení tak může putovat do vězení na šest měsíců až tři léta.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient