Opilci si vybrali vskutku svérázný způsob zábavy

Velmi nezvykle se v noci ze čtvrtka na pátek bavili dva mladíci ve věku 17 a 20 let. Na odstavném parkovišti v Krupce vlezli pootevřeným oknem do linkového autobusu, ve kterém našli klíče od zapalování. Zatímco mladistvý se uvelebil na sedadlo u předních dveří, starší výtečník si sedl za volant a nastartoval. I když nemá řidičský průkaz a navíc byl pod vlivem alkoholu, povedlo se mu rozjet, chyběly mu ale řidičské zkušenosti, a tak o několik ulic dál naboural do podezdívky zábradlí. To ho ale neodradilo od pokračování v jízdě, v ulici Revoluční pak narazil do sloupu veřejného osvětlení a potom i do sedmi vozidel zaparkovaných u krajnice. Řídil až do ulice Na Návsi, kde po tříkilometrové riskantní jízdě konečně zastavil, oba mladíci pak z autobusu utekli směrem na Chlumec, kde je zadrželi policisté.

Zadržený, který autobus řídil, měl v dechu přes 0,9 promile alkoholu, jeho mladistvý kumpán nadýchal 0,4 promile. Oba zadržení byli obviněni z neoprávněného užívání cizí věci a jsou vyšetřováni na svobodě, staršímu muži hrozí v případě odsouzení až tříleté vězení, jeho komplic by si s ohledem na věk mohl odsedět maximálně polovinu trestu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient