Opět to vypadá na sparťanskou zpackanou sezonu

Rok co rok doufají fanoušci Sparty, že letos už to bude konečně pro jejich klub super sezona spojená se ziskem titulu a kvalitní poutí evropským pohárem. Ale zase jako vloni, předloni, předpředloni, a tak dále…, to vypadá, že se opět nedočkají. Včerejší výkon letenského klubu v Evropské lize v zápase se srbským FK Spartakem Subotica bylo znovu utrpením. Porážka 0:2 nedává zrovna dobré vyhlídky na postup do 4. předkola.

Sparta nastoupila do utkání poprvé v základní sestavě s letní posilou Nigerijcem Tettehem, ale především s vědomím, že je favoritem a nic jiného než tři body nebere. Jenže už v 8. minutě inkasovala. Srbové zahrávali standartní situaci, míč propadl na vzdálenější tyč před Čalasana a stoper Spartaku ranou pod břevno prostřelil sparťanského brankáře Nițu – 1:0.
Pro Spartu to byl šok. Pražané sice měli mírnou herní převahu, tu ale nijak nedokázali zužitkovat v nějakou gólovou příležitost. Ale ani domácí se pak už do konce první půle do větší gólovky nedostali.
Trenér Sparty Pavel Hapal se snažil probudit svůj tým střídáním v poločase. Místo Plavšiče nastoupil Šural. Byli to však Srbové, kdo vstřelil další gól. V 58. minutě si Djuricin narazil se Šimurou a přesnou střelou k tyči pokořil brankáře Nițu – 2:0.
Sparta mohla za dvě minuty snížit, ale Tetteh, i když byl v podstatě sám před srbským brankářem, se neprosadil.
V 65. minutě už to mohlo být 3:0, ale naštěstí pro Spartu Glavčičova střela letěla jen těsně vedle branky.
Kolem sedmdesáté minuty se Šural dvakrát dostal do nadějných šancí, ale Sparta zkrátka byla v útočné fázi naprosto zoufalá.
Ke konci zápasu se ještě blýskl brankář Nita a zachránil tak Spartě určitou naději na postup do dalšího kola.
Odveta příští týden bude pro Spartu i tak velmi těžká…

Branky: 8. Čalasan, 58. Djurićin
Karty: 45. Jočić (ZLS), 48. Šimura (ZLS), 58. Djurićin (ZLS) – 51. Šural (SPA), 87. Frýdek (SPA)

FK Spartak Subotica: Perić – Tekijaški, Kerkez, Čalasan, Vukčević (74. Afum) – Jočić, Šimura – Djuričić (75. Milošević), Glavčić, Savković – Čečarić (85. Marcić)
AC Sparta Praha: Niță – Chipciu, Radaković, Kaya, Frýdek – Kulhánek, Kanga – Ben Chaim (61. Vukadinović), Stanciu, Plavšić (46. Šural) – Tetteh (84. Ristić)