Operní pěvec Daniel Matoušek slavil narozeniny v Trmicích

Podobných akcí v Ústí moc není, kdo tam byl, uznale pokyvoval hlavou. „Řekl bych, že jsme taková normální česká rodinka, všichni fandí sportu, jen já jsem chtěl vždycky zpívat. Někde jsem to už říkal, tak se omlouvám těm, co tuhle historku už znají. Ještě když jsem koukal na svět z kočárku mi jeden cikánský kapelník, tuším jmenoval se Gejza, prorokoval, že budu slavný zpěvák. Nechci ho zklamat, tak se snažím. Mám rád operu, vzorem je mi Luciáno Pavaroti. Jako gymnazista jsem se v šestnácti letech dostal do Prahy mezi opravdové operní legendy a řekl jsem si, že to dokážu. Hodně mi pomohla v začátcích Věra Páchová z našeho divadla, dnes mi dává lekce uznávaný italský odborník Antonio Carangelo. Moc mě to baví, ale někdy je to dřina,“ říká jednadvacetiletý operní tenor Daniel Matoušek.

V pátek 18. května se kolem šesté odpoledne zaplnil do posledního místečka společenský sál zámečku Trmice, pohledný Daniel Matoušek představil své hosty. V červených šatech okouzlila posluchače sopranistka Lucie Vagenknechtová, absolventka Akademie múzických umění v Praze, která v současné době spolupracuje s divadlem v Liberci, Opavě, Plzni a Ústí nad Labem. Na klavír doprovázel Václav Krahulík. Jako sólista a korepetitor se zúčastnil mnoha zahraničních koncertů (Francie, USA, Itálie, Německo, Španělsko). Na programu byl G.Puccini, A.Dvořák, B. Smetana, L. Berndstein, F.Liszt. Hned úvodní scéna Rodolfa a Mimi z opery La Bohéma od G. Pucciniho prokázala talent obou protagonistů. Zasloužený potlesk si vysloužily Italské a Neapolské písně v podání oslavence. Byl to příjemný pohled na dva mladé umělce, kterým patří budoucnost. “ Byl to vždycky můj sen a nyní jej prožívám s otevřenýma očima. Spolupracuji s divadlem v Plzni, Opavě, Liberci, Praze,“ tvrdí talentovaný zpěvák a ochotně odpovídá na všetečné otázky. Do Trmic ho doprovázela Eliška, jeho slečna. Vystudovala balet, momentálně se připravuje na první muzikál Fredy. Držela mu palce a on zpíval jenom pro ni.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient