Search
Close this search box.

Opavští hokejisté prohráli podruhé v řadě

Po sobotní porážce v Písku nestačili ani na poslední Orlovou. Slezan brzy prohrával, pak se sice po trefě Rouska vrátil domácím na dostřel, jenže následně inkasoval další dva góly a rázem prohrával 1:4. Ve třetí části padlo po jedné brance na každé straně, a tak orlovský tým slavil výhru 5:2.

Opavští nezačali dobře. Stačilo 21 sekund a domácí tým poslal do vedení Kuťák. Na další gól se čekalo až do druhé třetiny, kdy Orlová skórovala krátce po konci početní výhody a díky zásahu Hovsepjana šla do dvoubrankového trháku.

Odpověď Slezanu ovšem byla blesková. Hned minutu poté se totiž prosadil Rousek a snížil na rozdíl jediné trefy. Pak ale přišla pro opavský tým studená sprcha. V rozmezí 11 vteřin skórovali domácí hokejisté Kuťák s Achmeťjanovem a orlovské mužstvo získalo pohodový náskok 4:1.

Ve třetí dvacetiminutovce zrovna na trestné lavici pykal za podrážení Štindl, když Kysučan pátou trefou definitivně zlomil opavský odpor. Domácí si tak dokráčeli k cennému vítězství. Nic na tom nezměnila ani branka Krejčího, jenž upravil konečný výsledek na 5:2.

Opavští hokejisté tak podruhé v řadě venku prohráli. Z Písku ani z Orlové body nepřivezli, ale hned v sobotu jdou znovu do akce. Slezané totiž na svém ledě hostí ambiciózní Havlíčkův Brod.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Prohra má podle mého hlubší souvislosti. Po velmi slušném období nastalo u řady hráčů uspokojení, a to se ve sportu trestá. Parádní výhry pramenily z velké dřiny a odhodlání týmu vyhrávat. Pokud si budeme myslet, že po pár vítězstvích půjde všechno samo, tvrdě narazíme. Na druhou stranu jsem přesvědčen, že jsem si v mužstvu nechal kluky, kteří jsou inteligentní, milují hokej i výhry, tudíž budeme společně pracovat na zlepšení. Hráči mají mou podporu. Brzy chceme opět těšit naše fanoušky.“

HC Orlová – HC Slezan Opava 5:2

Branky a nahrávky: 1. Kuťák (Šendera, Kaukič), 26. Hovsepjan (Kuťák, Ovčaři), 31. Kuťák (Flok, Kaukič), 31. Achmeťjanov (Ballner, Kysučan), 54. Kysučan (Achmeťjanov, Ballner) – 27. Rousek (Pělucha, Chujac), 59. Krejčí (Malina, Spratek). Rozhodčí: Markovský – Rychlý, Bartek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 178.
HC Orlová: Ovčaři – Janiczek, Tomis, Kropka, Amirov, Spálovský, Štěpánek, Šendera, Ballner, Smrčka, Blaško, Šmíd, Kaukič, Kovařík, Kuťák, Flok, Brodek, Achmeťjanov, Hovsepjan, Kysučan.
HC Slezan Opava: Daňa – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient