Opava šokovala Liberec a poskočila na desáté místo. Velkou roli hrálo v tomto zápase číslo šest

Liberec si v boji o první šestku nečekaně zavařil. Porážka s Opavou znamená, že na šestý Zlín ztrácí šest bodů.

Slovan Liberec – SFC Opava 1:2 (1:1)

A aby těch šestek nebylo málo, první gól inkasovali Liberečtí v šesté minutě. Schaffartzik šikovně nacentroval do vápna, kde nejvýše vyskočil Janetzký a hlavou překonal Nguyena – 0:1. Domácím se ale povedlo brzy srovnat, když se Potočný trefil pěkně z přímého kopu – 1:1.
Liberec měl v první půli ještě dvě zajímavé šance (Breite, Potočný), ale jinak ho Opava už k ničemu nepustila.
Severomoravský tým si dobře plnil své defenzivní povinnosti i ve druhé půli, nedovolil tak domácímu klubu, aby využil své přednosti, kombinační hry.
Nepříjemnost nastala pro domácí v 80. minutě, kdy jim byl vyloučen Ševčík. I tak se ale zdálo, že zápas dohrají do remízového stavu, jenže šest (opět to číslo!) minut před koncem se po akci Žídek, Simerský mohli radovat z vítězství hosté – 1:2.

„Podali jsme velmi bojovný výkon. Všichni hráči, kteří byli na hřišti, k tomu přistoupili tak, jak jsme si řekli. Vzhledem k předchozím dvěma zápasům, které jsme v lize nezvládli, to bylo těžké. Ale přesto jsme se odrazili od výkonů, které jsme podali se Spartou v poháru a pak v lize se Slavií,“ byl po zápase spokojený trenér Opavy Ivan Kopecký.

„Nejsem spokojen s výkonem, ale bohužel se nám nasčítala zranění. Ze základní jedenáctky vypadli čtyři klíčoví hráči a bylo to znatelně cítit na hře. Chtěl bych se omluvit fanouškům, chtěli jsme se s nimi rozloučit vítězstvím,“ podotkl liberecký kouč Zsolt Hornyák.

Branky: 15. Potočný – 6. Janetzký, 84. Simerský. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Ratajová – Zelinka (video). ŽK: Potočný, Ševčík – Janetzký. ČK: 80. Ševčík. Diváci: 1958.

Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Mara – Breite, Oscar (79. Oršula) – Potočný, Ševčík, Malinský (64. Mashike Sukisa) – Pázler (56. Aarons). Trenér: Hornyák.
Opava: Fendrich – Kuzmanovič, Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Řezníček (81. Jursa) – Kayamba, Janetzký, Zapalač (90. Freit) – Juřena (85. Jurečka). Trenér: Kopecký.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového