Opava si s Francouzi poradila, naopak Nymburk se musel před nimi sklonit

Naše basketbalové týmy vstoupily do Ligy mistrů. Finalisté loňského play-off české nejvyšší soutěže si vedli s rozdílnými výsledky.

Opava – Nanterre 74:67 (28:16, 45:32, 57:53)

Body Opavy: Šiřina 15, Klečka 12, Gniadek 11, Kouřil 9, Bujnoch 7, Kvapil 6, Švandrlík 5, Dragoun 4, Jurečka 3, Zbránek 2

Domácí nebyli zdaleka favoritem tohoto utkání. Vždyť jejich soupeř se v této soutěži dostal vloni mezi posledních šestnáct týmů. Naopak Opava je v této soutěži nováček a ze všech týmů má nejnižší rozpočet a hraje jen s českými basketbalisty. Opavští hráči to však nebrali na vědomí a do zápasu vstoupili ve velkém stylu, po chvíli vedli 12:2.
Opavě se dařilo držet si náskok (ve druhé čtvrtině byl dokonce o 15 bodů) díky dobré zónové obraně.
Ve druhé půli zápasu však Francouzi začali ztrátu stahovat až byli Opavě na dosah 59:57. Pak se však zase domácí zvedli a už si vítězství vzít nenechali.

„Hráli jsme dobře v obraně. Od toho se vše odvíjelo. Neustoupili jsme od své hry,“ podotkl hráč Opavy Radovan Kouřil.
„Spoléhali jsme na to, že nás soupeř podcení. Začali jsme dobře, nenechali jsme soupeře rozjet,“ řekl trenér BK Opava Petr Czudek.


Dijon – Nymburk 74:63 (17:15, 35:33, 52:55)

Nejvíce bodů Nymburka: Hruban 22, Peterka 15, Bohačík 8.

V jednu chvíli to vypadalo, že i druhý český tým v Lize mistrů uspěje. Nymburk ještě šest a půl minuty před koncem vedl, jenže pak domácí dokázali dát 15 bodů za sebou a na to už nedokázali Středočeši odpovědět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak