Search
Close this search box.

Opava si s Francouzi poradila, naopak Nymburk se musel před nimi sklonit

Naše basketbalové týmy vstoupily do Ligy mistrů. Finalisté loňského play-off české nejvyšší soutěže si vedli s rozdílnými výsledky.

Opava – Nanterre 74:67 (28:16, 45:32, 57:53)

Body Opavy: Šiřina 15, Klečka 12, Gniadek 11, Kouřil 9, Bujnoch 7, Kvapil 6, Švandrlík 5, Dragoun 4, Jurečka 3, Zbránek 2

Domácí nebyli zdaleka favoritem tohoto utkání. Vždyť jejich soupeř se v této soutěži dostal vloni mezi posledních šestnáct týmů. Naopak Opava je v této soutěži nováček a ze všech týmů má nejnižší rozpočet a hraje jen s českými basketbalisty. Opavští hráči to však nebrali na vědomí a do zápasu vstoupili ve velkém stylu, po chvíli vedli 12:2.
Opavě se dařilo držet si náskok (ve druhé čtvrtině byl dokonce o 15 bodů) díky dobré zónové obraně.
Ve druhé půli zápasu však Francouzi začali ztrátu stahovat až byli Opavě na dosah 59:57. Pak se však zase domácí zvedli a už si vítězství vzít nenechali.

„Hráli jsme dobře v obraně. Od toho se vše odvíjelo. Neustoupili jsme od své hry,“ podotkl hráč Opavy Radovan Kouřil.
„Spoléhali jsme na to, že nás soupeř podcení. Začali jsme dobře, nenechali jsme soupeře rozjet,“ řekl trenér BK Opava Petr Czudek.


Dijon – Nymburk 74:63 (17:15, 35:33, 52:55)

Nejvíce bodů Nymburka: Hruban 22, Peterka 15, Bohačík 8.

V jednu chvíli to vypadalo, že i druhý český tým v Lize mistrů uspěje. Nymburk ještě šest a půl minuty před koncem vedl, jenže pak domácí dokázali dát 15 bodů za sebou a na to už nedokázali Středočeši odpovědět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient