Opava nepomstila finálovou prohru. Nymburk opět ukázal, že nemá konkurenci

Hned ve druhém kole naší nejvyšší basketbalové ligy se střetli poslední finalisté. Obhájce titulu potvrdil svou dominanci a porazil Opavu o třicet bodů. „Utkání jsme brali jako konfrontaci s Ligou mistrů. V prvních dvou čtvrtinách nám trvalo, než jsme zachytili tempo. I přes porážku byla v naší hře vidět pozitiva. Měli jsme dvaadvacet útočných doskoků, devatenáct bodů jsme dali z rychlého protiútoku,“ pochvaloval si i navzdory porážce výkon svého týmu opavský kouč Petr Czudek.

Jediný tým, který má po dvou kolech plný počet bodů, je tým Svitav (I když tabulka je neúplná, protože Nymburk s Pardubicemi nemají odehraný vzájemný zápas). Včera porazily Děčín o patnáct bodů. „Dnes nám chybělo větší sebevědomí, lepší řešení situací a také herní kázeň. Uděláme si hloupé fauly, a pak musíme hrát v netradiční sestavě. Ve druhé čtvrtině jsme vypadli z role, po přestávce jsme se ale zlepšili a vrátili zpět do zápasu. Jenže pak jsme přestali dávat koše, naopak domácí se trefovali a rozhodli. Svitavy dnes byly důraznější, fyzičtějští a herně chytřejší,“ uvedl po utkání trenér Děčína Pavel Budínský.

Všechna tři zbývající utkání měla napínavý průběh až do konce. Např. hráči USK Praha v poslední čtvrtině prohrávali už o 11 bodů, přesto ještě dokázali nepříznivý stav zvrátit. „Velice se mi líbila atmosféra, kterou fanoušci dokázali vytvořit. Takhle má vypadat pravý basketbal. Královští sokoli hráli velmi pěkný basketbal, a proto jsem rád, že se nám podařilo vyhrát. Myslím, že málo týmů zde urve výhru,“ řekl po zápase spokojený trenér Pražanů Dino Repeša. S jinými pocity mluvil na pozápasové tiskovce trenér Hradce Lubomír Peterka: „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a dokázali si vytvořit lehké vedení. Zápas vypadal velmi nadějně. Pak jsme však začali kupit ztráty, byli špatní v obraně. Hosté nás potrestali a v koncovce byli přesnější a preciznější. Zákonitě tak vyhráli.“

V zápase Ostrava – Kolín se bodově dařilo cizincům obou týmů (Stanojevič, Thompson), kteří nastříleli třetinu košů svých mužstev. I v tomto utkání už Kolín vedl výraznějším rozdílem, ale domácí se nevzdali a 13bodovou ztrátu stáhli.

Basketbalová Kooperativa liga mužů – 2. kolo:

Ostrava – Kolín 83:80 (21:15, 39:42, 59:67)
Nejvíce bodů: Stanojevič 26, P. Bohačík a Zaharijevič po 11, Nábělek a N. Smith po 10 – Thompson 23, Walton 22, Šafarčík 16.

Olomoucko – Brno 86:90 (23:28, 49:48, 68:68)
Nejvíce bodů: Douglas 20, Dunans 19, Palyza 18, X. Smith 16 – Roby 18, Geiger 17, Keely a Stegbauer po 16, Farský 12.

Svitavy – Děčín 84:69 (21:19, 47:32, 62:51)
Nejvíce bodů: O’Brien 21, Marko 13, Svoboda 12, Puršl 10 – Autrey 25, Carlson 10, Pomikálek 9.

Nymburk – Opava 108:78 (29:24, 61:44, 82:54)
Nejvíce bodů: Hruban 19, J. Bohačík 16, Benda a Peterka po 14, Kříž 12, K. Smith a Pumprla po 10 – Klečka a Bujnoch po 14, Dragoun a Kvapil po 9.

Hradec Králové – USK Praha 87:90 (22:18, 47:45, 67:62)
Nejvíce bodů: Sedmák 23, Pandula 16, Rikalo 14, Jiřiček 13 – Appleby 20, Sehnal 18, M. Mareš 17, Křivánek 12, Vukosavljevič 11, Holden 10.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak