Search
Close this search box.

Olympijský vítěz naletěl lichvářům, když chtěl koupit dům. Nyní po něm chtějí nesmyslně vysokou částku

Můžete být čtyřikrát mistr světa, mít ve sbírce zlato z olympiády, působit v NHL, být vzorem pro mnoho začínajících hokejistů, ale stejně vám to po kariéře nezaručí klidný život. To si teď uvědomuje bývalý hráč Kladna či Omsku Martin Procházka.

Jeho problémy začaly ve chvíli, kdy sháněl peníze na nový dům. Protože tehdejší majitel měl i jiné zájemce a Procházka měl o tento dům velký zájem, půjčil si peníze od jistých lidí. Šlo o částku 4,5 milionů. Dvě třetiny půjčky se mu povedlo splatit, pak však byl znovu ve finanční tísni a požádal „investory“, ať mu s další splátkou počkají. Oni souhlasili. „Pak ale lichvářskými způsoby přidávali úroky a pokuty,“ povídá Procházka. Dlužná částka se postupně vyšplhala na vysokou cifru. „Tolik jsem ani neměl. Měli to dobře promyšlené a já naletěl. Teď proti tomu bojuji a chci očistit své jméno,“ zdůraznil Procházka, který je nešťastný z toho, že se informace dostaly do médií a ještě k tomu nepravdivé. Proto se rozhodl pro televizi NOVA uvést na pravou míru některé lži.
Například popřel, že by dlužil osmnáct milionů. Vyvrátil také, že by z vlastní vůle dal do dražby svou zlatou olympijskou medaili. Média o tom začala spekulovat poté, co se podobná medaile objevila v internetové dražbě za 1,2 milionu. Procházka jí však prodal už dříve, ale ne kvůli penezům, ale protože jeho kamarád si jí přál mít ve své sbírce. „Je možné, že je to moje medaile. Já ji však prodal svému dobrému známému a nikoliv obchodníkům. Tu medaili nemám už čtyři roky,“ řekl Procházka, který v současné době trénuje druholigové Řišuty.

Šestačtyřicetiletý člen bývalé skvělé formace „Blue line“ (Procházka – Patera – Vejvoda) ještě podotýká, že není jediný na Kladensku, kdo se dostál do spárů lichvářů. „Znám i lidi, kteří jsou z mimosportovního prostředí a v této souvislosti jsou na tom ještě hůř než já. Chci před těmi lidmi ostatní varovat a také je motivovat k tomu, aby proti nim bojovali tak jako já,“ dodal Procházka

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient