Search
Close this search box.

Olympijské hry jsou nezapomenutelným zážitkem, vypráví Žiga Pavlin

Účastnil se druhých olympijských her za sebou a největší sportovní akci v Jižní Koreji si užil i přesto, že nastoupil pouze do jednoho utkání.
Účastnil se druhých olympijských her za sebou a největší sportovní akci v Jižní Koreji si užil i přesto, že nastoupil pouze do jednoho utkání. Obránce Motoru Žiga Pavlin si v Pchjongčchangu odbyl druhou účast na hrách pod pěti kruhy, kde si připsal v zápase proti sportovcům z Ruska jednu asistence. Na jih Čech se vrátil na začátku týdne, tudíž v prvních dvou zápasech play-off chyběl.

Byla pro vás účast na olympijských hrách nejsilnějším sportovním zážitkem nebo to nepřekonalo vaše první hry v Soči? 
Start na olympijských hrách je to nejvíce, čeho může sportovec dosáhnut. Je to obrovský a nezapomenutelný zážitek. Pro mnohé sportovce je to vrchol celé jejich kariéry. Organizačně to měli v Koreji zvládnuté lépe než v Rusku, postarali se o to opravdu dobře. Z hokejového hlediska jsem si ale více užil minulou olympiádu.

Kolik ostatních sportů jste zvládl navštívit? 
Moc jich nebylo, protože jsme každý den trénovali a na ostatní sporty nebylo moc času. Zvládli jsme zhlédnout rychlobruslení a skoky na lyžích.

Získal jste s nějakou sportovní celebritou fotku, které si opravdu vážíte? 
Vyfotil jsem se s Chrisem Cheliosem. (úsměv)

Na hrách jste zůstali až do závěrečného ceremoniálu nebo jste odlétali dříve? 
Zůstali jsme až do samého konce, vraceli jsme se až po posledním dni. Díky tomu jsme viděli na hokejovém turnaji utkání o bronz mezi Českem a Kanadou a zašli jsme i na finále žen.

Co jste říkal hokejovému turnaji? Osobně byste přivítal, kdyby se turnaje účastnili hráči z NHL? 
Co se týče kvality, tak rozhodně byly lepší hry v Soči. Minule byla většina hráčů z NHL a to je strašně znát. Ovšem jedná se o olympijský turnaj a každý zápas má obrovský náboj. Na tom se nic nezměnilo. Myslím si, že hráči z NHL by se měli her zúčastňovat. Patří to k tomu.

Nepostrádal turnaj vyšší návštěvnost? 
V Koreji není hokej sportem číslo jedna, takže to tam mají nastavené jinak. Když jsme byli na rychlobruslení, tak tam měli vyprodáno do posledního místa. Mají své oblíbené sporty a hokej zatím není mezi nimi.

Olympijské hry jste zakončili s bilancí dvou výher a dvou porážek, přesto jste vypadli v prvním kole play-off. Nezasloužili jste si dojít dál? 
Bylo to velká škoda, že jsme nedošli dál. Závěrečný zápas s Nory jsme byli celý zápas lepší, měli jsme více střel. Ale v prodloužení jsme dostali blbý gól a byl konec. Celkově jsme však odehráli skvělé zápasy. Porazili jsme Ameriku, Slovensko, to se jen tak nepovede. Vysoko jsme prohráli jen s Rusy, na kterých bylo znát, že mají v týmu obrovskou kvalitu. Mrzí mě, že jsem si nezahrál více zápasů, čekal jsem na svou šanci, jenže dostal jsem ji jen v jednom zápase.

Po vyřazení od Norů jste v dalších fázích turnaje držel palce českým hokejistům? 
Ano, samozřejmě. Čechům jsem fandil, ale po vlastní zkušenosti jsem favorizoval Rusy, kteří nakonec celý turnaj ovládli.

Sledoval jste na dálku dění v Motoru? Byl jste v každodenním kontaktu s trenérem? 
Každý den jsme byli se spoluhráči v kontaktu, to samé s trenéry. Neustále jsem věděl, co se v Budějovicích děje, sledoval jsem to.

S trenéry jste se dohodli na tom, že první dva zápasy play-off budete sledovat z tribuny? 
Přiletěli jsme na začátku týdne, takže jsem více než tři týdny nebyl s týmem. Domluvili jsme se, že první zápasy hrát nebudu, ale už se těším, až budu moct do play-off naskočit.

Panuje velká spokojenost s tím, že jste urvali první dvě výhry ve čtvrtfinále? 
Povedli se nám oba zápasy, ten druhý byl pro nás o poznání těžší. Máme náskok dvou výher, což jsme si přáli. V Havířově nás čekají těžké zápasy, připravíme se na to a budeme bojovat ze všech sil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient