Olomoučtí policisté zastavili hned tři osoby, které řídili i přes zákaz, mohou skončit za mřížemi až na dva roky

Hned tři řidiče, kteří usedli za volant, přestože to mají zakázáno, přistihli od pátku 10. 8. 2018, olomoučtí policisté. Prvním je 20letý řidič osobního vozidla Škoda Felicia, kterého kontrolovali policisté v pátek 10. 8. 2018 krátce po třiadvacáté hodině v obci Nová Hradečná. Při kontrole zjistili, že má Městským úřadem Uničov vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do října 2018. Další jízdu mu zakázali.

Dalším je 65letý řidič osobního motorového vozidla Škoda Felicia, kterého zastavili policisté v neděli 12. 8. 2018 kolem půl páté odpoledne v obci Štěpánov, část Moravská Huzová. Při kontrole zjistili, že řidič má Městským úřadem Lipník nad Bečvou vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do května 2019. I jemu další jízdu zakázali.

Posledním je 62letý řidič osobního vozidla Škoda Roomster, kterého kontrolovali policisté v neděli 12. 8. 2018 kolem půl dvanácté v noci na ulici Polské v Olomouci. Při kontrole zjistili, že řidič má Okresním soudem v Olomouci vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do července 2019. Další jízdu mu zakázali.

Všichni tři řidiči jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.