Search
Close this search box.

Olomoučtí policisté opět kontrolovali opilé řidiče a cyklisty

V pátek 27. 7. 2018 krátce před dvaadvacátou hodinou přijali policisté oznámení o dopravní nehodě cyklisty na ulici Tyršova v Uničově. Z prvotního šetření vyplývá, že 21letý cyklista, jedoucí od ulice Šumperská k ulici J. z Poděbrad, měl z prozatím přesně nezjištěných příčin přejet do protisměru a narazit do přední části zaparkovaného vozidla Škoda, které stálo při levém okraji komunikace. Při nehodě došlo ke škodě jak na jízdním kole, tak i na vozidle. Ta byla předběžně vyčíslena na celkem 30 500 korun. Přivolaní policisté provedli u cyklisty orientační dechovou zkoušku a naměřili mu 2,72‰ alkoholu v dechu. Další jízdu mu zakázali. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Během šetření policisté také zjistili, že jízdní kolo nesplňuje technické požadavky na osvětlení a označení. Cyklista je nyní podezřelý z přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

V sobotu 28. 7. 2018 v podvečer kontrolovali policisté ve Šternberku osobní motorové vozidlo Škoda Felicia. U 71leté řidičky provedli orientační dechovou zkoušku a naměřili jí 0,69‰ alkoholu v dechu. Zadrželi jí řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelá z přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Dalším, kdo usedl za volant pod vlivem alkoholu, je 20letý řidič osobního vozidla Škoda Felicia, kterého kontrolovali policisté v neděli 29. 7. 2018 v odpoledních hodinách na komunikaci mezi Strukovem a Želechovicemi. Orientační dechovou zkouškou mu naměřili 2,77‰ alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté mu další jízdu zakázali. Nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient