Search
Close this search box.

Olomoučtí policisté objasnili sérii krádeží

Kriminalisté oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Olomouc, v úzké spolupráci s kriminalisty z Moravskoslezského kraje, objasnili sérii krádeží mobilních telefonů, k nimž došlo od poloviny dubna do poloviny května letošního roku v prodejnách s mobilními telefony nejen v Olomouckém kraji, ale také v Jihomoravském, Moravskoslezském a Královéhradeckém kraji.

Tehdy neznámý pachatel se zaměřoval na mobilní telefony různých značek, jako např. Apple iPhone 8 a Samsung Galaxy S9, jejichž hodnota se pohybovala v rozmezí od 15 000 korun do 22 000 korun. Pod legendou nákupu mobilního telefonu si nechal mobil ukázat a zkoušel si ho. V nestřeženém okamžiku ho odcizil a z prodejny odešel. Kriminalisté na případech usilovně pracovali, důkladně a pečlivě prověřovali všechny získané informace a poznatky, žádné z nich nepodcenili. Na objasnění velmi úzce spolupracovali s kriminalisty z Moravskoslezského kraje. Díky spolupráci a operativní činnosti byla osoba, podezřelá z tohoto protiprávního jednání, zadržena na základě předchozího souhlasu se zadržením, v průběhu minulého týdne v Třinci. Jednalo se o 25letého cizince, který se k uvedené majetkové trestné činnosti doznal. Tohoto protiprávního jednání se měl dopustit v celkem 13 případech. Ve 4 případech v Olomouckém kraji (ve 3 případech v Olomouci, v 1 případě v Přerově), v 7 případech v Moravskoslezském kraji, v 1 případě v Jihomoravském kraji a v 1 případě v Královéhradeckém kraji. Škoda je předběžně odhadována na téměř 226 000 korun. V 11 případech se jednalo o dokonaný trestný čin, ve dvou případech o trestný čin ve stadiu pokusu. Jak kriminalisté zjistili, mladý muž měl odcizené mobilní telefony vozit do místa svého trvalého pobytu (do ciziny), kde je měl prodat dalším osobám. Takto získané peníze měl použít pro vlastní potřebu. Koncem minulého týdne mu kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání pokračujícího trestného činu krádež dílem dokonaným, dílem ve stadiu pokusu. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient