Olomoučtí junioři v odvetě se Salcburkem padli

Druhý dvojzápas se Salcburkem nabídl divákům v plecharéně napínavou podívanou. V první třetině se prosadil Matúš Hlaváč a krátce po začátku druhého dějství zvýšil Adam Hilšer. Rakouským hokejistům se však podařilo dát dva rychlé góly zásluhou Zündela a Peterky a bylo srovnáno. Další změna skóre přišla v 50. minutě utkání, kdy se Salcburk zásluhou Elise Nikolaie Hedeho poprvé v zápase ujal vedení. Stejný hráč se o pár minut později prosadil podruhé a krásnou střelou vymetl růžek Mokrého branky. A byl to opět Hede, kdo se prosadil i v prodloužení a pomohl tak svému týmu k bodu navíc.

Jen pouhých 16 hodin měli oba soupeři na regeneraci. Sobotní utkání se hrálo v 19 hodin a v neděli ve 13:30 už oba týmy zase stály na ledě. První utkání se Olomouci nadmíru podařilo – favorizovaný Salcburk porazila 4:1 v základní hrací době a k tomu přidala ještě jeden bod za výhru na samostatné nájezdy.

Modročervení evidentně hodili sobotní zápas za hlavu a v neděli vlétli na led, jako by měli křídla. Úvodní okamžiky první třetiny se odehrávaly především před bránou domácích. Přesto se z prvního gólu odpoledne radovali Kohouti. Červenobílí hokejisté dobře clonili před brankářem Kolarzem a Matúš Hlaváč dostal puk za jeho záda. Od tohoto okamžiku jako by se Hanáci probrali a začali hrát mnohem aktivněji. V gólem zavánějící šanci se ocitli také hosté, ale Mokrému se podařilo včas přesunout svůj beton proti dorážce salcburského hokejisty.

Druhé dějství začalo pěkně zostra, už po necelé půlminutě hry měli oba brankáři na svém kontě další zásah. A krátce nato se opět měnilo skóre zápasu. Po vyhraném buly se puk dostal k Adamu Hilšerovi, nové posile Kohoutů, a ten kotouč uklidil do za Kolarzova záda.

Tím ovšem gólové zápisy v utkání neskončily. Po necelých dvou minutách snížili domácí zásluhou Kiliana Zündela na 1:2 a o chvíli později se jim podařilo vyrovnat. Před Filipem Mokrým vznikla nepřehledná situace a nebylo jasné, zda puk z hokejky Johna Jasona Peterky překročil brankovou čáru. Hlavní rozhodčí se nakonec rozhodl gól uznat.

Během druhé třetiny se Olomouc dostala do nadějně vyhlížejících šancí, ale štěstí červenobílým hokejistům nepřálo. Kaplanovi sjel puk z hokejky, Podlahova tvrdá rána mířilo mimo bránu a nevyšel ani samostatný únik. Na druhé straně těsně před hvizdem rozhodčího zahrozil finský útočník Hede, trefil však jen Mokrého beton.

Do třetí třetiny nastoupil v brankovišti Salcburku Florian Bugl. Hosté se po třiceti vteřinách hry už už radovali z dalšího gólu, jenže kotouč zůstal skryt pod výstrojí gólmana Mokrého. Na druhé straně po střele Hlaváče zazvonila levá tyčka Buglovy brány.

V 50. minutě se poprvé v utkání ujali vedení hosté, a to díky Elisi Nikolai Hedemu. Olomouc dostala šanci odpovědět v následující přesilové hře, nicméně během početní výhody nedokázala na soupeřova brankáře vystřelit žádnou střelu. To Salcburk po vypršení trestu zahrozil v plné síle a opět u toho byl Hede, který se v plné rychlosti přiřítil do útočného pásma a puk poslal přesně do růžku brány.

Olomouc se v posledních minutách odhodlala ke hře bez brankáře, ale nepodařilo se jí zvrátit stav utkání. Po základní hrací době si tak Salcburk odnesl vítězství 4:2, k němž přidal také výhru v prodloužení, v němž se opět trefil Elis Nikolai Hede.