Olomoučtí hasiči hromadně darovali krev

Ve středu 21. listopadu 2018 dopoledne hasiči z celého kraje hromadně darovali na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci krev a krevní plazmu.

Do akce se zapojilo čtrnáct výjezdových hasičů a příslušníků Krajského operačního a informačního střediska, kteří bezplatně darovali 470 ml tekutiny našeho života. Tři hasiči darovali krevní plazmu, zbytek daroval krev. Celkem tak hasiči dnes odevzdali 5170 ml plné krve a 2483 ml krevní plazmy.

Darovat hromadně krev a plazmu, tím pomáhat léčit a zachraňovat životy dalších lidí – tak hasiči vnímají celou akci. Záchrana lidského života je totiž posláním jejich každodenní práce. Letošní odběr byl již třetím v pořadí, kdy se profesionální hasiči z Olomouckého kraje rozhodli hromadně darovat nejcennější tekutinu. Všichni vědí, že darování krve je velmi důležité a závisí na něm zdraví i životy těch, kteří ji potřebují. V medicíně má krev nezastupitelnou roli, nelze ji uměle vyrobit a při léčení je nezbytná.

Hasiče se letos rozhodly podpořit i spoluorganizátorky celé akce, zaměstnankyně Transfuzního oddělení a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR, které hasiče uvítaly a celou dobu doprovázely stylově oblečené do hasičských zásahových kalhot. Každý dárce krve, který byl pojištěný u ZPMVČR dostal drobný dárek.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient