Olomoucký Arcibiskupský palác v sobotu rozezní adventní koncert

Tři adventní koncerty klasické hudby si letos mohou vychutnat Olomoučané. Spojení předvánočního období a vážné hudby oslovilo i primátora Mirka Žbánka, který nad sérií převzal záštitu.

„Již sedmnáctý ročník Adventních koncertů dokazuje, že se v Olomouci jedná o jedinečný fenomén, který je s městem bytostně spjat. Koncerty se navíc odehrávají v prostorách, které nám mohou závidět i některé evropské metropole,“ uvedl primátor Žbánek, který byl nadšen z Barokních dialogů sopránu a continua v Kapli Božího těla se sopranistkou Kristýnou Vylíčilovou. Na dobových nástrojích ji doprovázeli Marek Kubát, Jakub Michl a Martin Smutný.

Příští koncert v sobotu 8. prosince zavede barokní hudbu do Arcibiskupského paláce. Na programu jsou od 19.00 hodin díla Johanna Josefa Ignaze Brentnera, Antonia Vivaldiho, Marcina Mielczewského, Francesca Onofria Manfrediniho a Georga Philippa Telemanna. Hraje Musica Florea.

Třetí koncert, který cyklus završí, se koná opět v Konviktu v Kapli Božího Těla v sobotu 15. prosince a přinese Adventní rozjímání.

Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru v podloubí radnice za 100 korun. Více na stránkách pořadatele ww.proarte21.cz.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz