Olomoucké volejbalistky otočily v Liberci čtvrtfinále Českého poháru a jsou opět ve Final Four

S přetěžkým úkolem odjížděly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc k odvetě čtvrtfinále Českého poháru, která se hrála v Liberci. Vedoucí tým aktuálního pořadí potřeboval na palubovce druhé Dukly smazat ztrátu 1:3 z úvodního pohárového klání na Hané a následně ještě uspět v případném zlatém setu. To se ale vysokoškolačkám podařilo dokonale – po výhře 3:0 a demolici Liberce 15:2 v dodatečném tiebreaku jsou opět mezi nejlepší pohárovou čtyřkou.

První dva sety odvetného utkání byly po celý jejich průběh v režii Hanaček. Hrály pozorně a vyvarovaly se chyb, které je tolik trápily v nedělním pohárovém střetnutí proti Dukle před vlastním publikem. Jako klíčová se ukázala třetí sada, v níž Liberec zpočátku vedl, poté se skóre přelévalo ze strany na stranu, aby koncovka patřila znovu hostujícím volejbalistkám. Ty po výhře 3:0 následně dokonale využily mizerného rozpoložení soupeřek, ve zlatém setu se pasovaly do hlavní role a dokonaly postupový přemet po unikátním výsledku 15:2.
„Hráli jsme dnes tak zodpovědně, jak jsme museli, abychom po nepříznivém výsledku z domácího utkání postoupili. Byl to naprosto koncentrovaný výkon, za který chci holkám poděkovat. Bylo vidět, že se tým stmelil a směřoval jednoznačně za cílem, kterým byl postup,“ nešetřil superlativy po skvělém obratu v sérii kouč Univerzity Palackého Jiří Teplý.
Final Four Českého poháru volejbalistek, v němž nebude chybět ani olomoucký tým, se uskuteční 2. a 3. února 2019 v Brně, pořadatelem je tamní VK Královo Pole. Už v sobotu
24. listopadu však vstoupí vysokoškolačky do odvetné fáze dlouhodobé části extraligy domácím zápasem proti Olympu Praha. Hrát se bude v univerzitní sportovní hale tradičně od 17 hodin.

VK Dukla Liberec – VK UP Olomouc 0:3, zlatý set 0:1 (-18, -16, -22; -2)

Rozhodčí: Dmejchal, Marschner. Čas: 89 minut. Diváků: 100
Liberec: Candráková, Kopecká, Mikšíková, Holubcová, Pištěláková, Veselá, libero Dostálová. Střídaly: Šustrová, Šotkovská, Kohoutová, Kolářová, Vaňková.
Olomouc: Kubínová, Košická, Sokolová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Kovářová.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient