Search
Close this search box.

Olomoucké florbalistky byly doma úspěšné a v sérii vedou 2:0

O víkendu 10. – 11. března se rozběhla nadstavba Extraligy žen. FBS Olomouc nastoupilo z devátého místa do série play-down proti posledním Královským Vinohradům, tedy proti týmu, který Hanačky v sezóně 2015/2016 právě v této fázi soutěže porazil.
Olomouci se v posledních dvou letech proti Vinohradům daří a v letošní sezóně jsou tak olomoucké hráčky favoritem.

FBS Olomouc – TJ Sokol Královské Vinohrady 8:1 (4:1, 1:0, 3:0)

První utkání série přineslo branky hned od úvodních sekund. Už ve druhé minutě se prosadila domácí Peterková, aby o 9 sekund později kontrovala Bartošová – 1:1. Olomouc ale velmi brzy převzala otěže hry do svých rukou a převahu dokázala ještě v první třetině přetavit v pohodlné vedení 4:1. Druhá část byla z obou stran opatrnější a jedinou branku této části si připsala olomoucká Reimerová – 5:1, díky čemuž domácí tým vedl už o 4 branky. Ve třetí třetině se zápas dohrával a FBS skóre postupně navyšovalo. Poslední branku tohoto na góly produktivního zápasu vstřelila čtyři minuty před koncem z dorážky Oháňková – 8:1.

branky (asistence): 01:02 Kateřina Peterková, 07:28 Kateřina Peterková (Petra Mandátová), 13:47 Lucie Cholinská (Petra Mandátová), 19:44 Jitka Oháňková (Alice Pavlíková), 32:58 Tereza Reimerová, 44:07 Alice Pavlíková (Tereza Reimerová), 49:13 Barbora Sladkovská (vlastní branka), 56:03 Jitka Oháňková (Tereza Mikulová), 01:11 Natálie Bartošová (Petra Honzová)

FBS Olomouc – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Nedělní zápas přinesl v první polovině úvodní části podobný obraz hry jako v sobotu, domácí byli lepší a po brance Fleischmannové vedli už 2:0. Pak ale ze své hry ustoupili a prosazovat se více začali hosté. Do šaten se šlo za stavu 1:2 a bylo jasné, že tentokrát zápas nebude mít tak hladký průběh jako v sobotu.

Druhá třetina přinesla vyrovnaný souboj, ve kterém ale přece jen byli šťastnější domácí – tvrdou ranou ze standardky se prosadila Podroužková – 3:1 a na snížení soupeře reagovala gólem na 4:2 v přesilovce Fleischmannová, která dorazila střelu Mikulové.

Do poslední části nastoupila Olomouc už pouze se dvěma formacemi, nicméně z šancí, které si vytvořila, nedokázaly hráčky proměnit žádnou, a tak se ještě v závěru zadělalo na drama, když Vinohrady devadesát sekund před koncem snížily v přesilové hře na rozdíl jediné branky – 4:3. Hanačky v čele s brankařkou Frankovou si ale dokázaly pohlídat i následující power play Vinohrad a proti sobotnímu utkání, diametrálně odlišný zápas dotáhly do vítězného konce.

branky (asistence): 05:40 Barbora Suchánková (Martina Podroužková), 11:16 Monika Fleischmannová (Lucie Cholinská), 24:39 Martina Podroužková, 34:14 Monika Fleischmannová (Tereza Mikulová)

13:55 Michaela Lingová (Aneta Tvrzníková), 29:23 Natálie Bartošová, 58:30 Kristýna Vejvodová (Tereza Trunečková)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient