Search
Close this search box.

Olomoučané oslavili svatého Martina

Za doprovodu cimbálové muziky se v centru Olomouce slavilo po tři dny mladé víno. Vrcholem Svatomartinských trhů bylo nedělní žehnání novému vínu a přípitek.

Nejprve se přesně v 11 hodin odehrálo na Horním náměstí žehnání mladému vínu. Tento sváteční okamžik obstaral kaplan od svatého Václava páter Jiří Koníček. V 11 hodin a 11 minut si pak mohli lidé konečně poprvé oficiálně připít mladým vínem.

„Letošnímu mladému vínu přeji, aby chutnalo, mělo jiskru a byl to dobrý ročník. Všem Olomoučanům přeji za sebe i za nové vedení města především hodně zdraví a také spokojenosti, třeba i s letošním mladým vínem,“ uvedla při přípitku náměstkyně primátora Markéta Záleská. Připomněla také skutečnost, že ve stejné chvíli uběhlo právě sto let od ukončení první světové války a že si v těchto dnech společně připomínáme vznik Československé republiky. Společného přípitku se zúčastnily stovky lidí.

Svatomartinské trhy nabídly Olomoučanům ochutnávky desítek druhů a odrůd vína z našich zemí i ze zahraničí, atmosféru po celou dobu doplňovala vystoupení cimbálových muzik.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient