Olomouc to zvládla. Postupuje do dalšího předkola Evropské ligy

Olomoučtí fotbalisté vyhráli před týdnem na domácím hřišti v rámci 3. předkola Evropské ligy nad kazašským týmem Kajrat Almaty 2:0, což byl dobrý základ pro případný postup. A ten se vydařil, Hanáci zvítězili i v Kazachstánu a můžou se těšit na dalšího soupeře.

FC Karjat Almaty – FK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)

Jestli kazašský tým chtěl postoupit, musel dát alespoň dvě branky. A začal pěkně zhurta. Už v 7. minutě Buchta zachraňoval svůj tým, když skvělým zákrokem vyrazil míč na rohový kop.
Sigma ale hned kontrovala. Tři její hráči postupovali na kazašskou bránu, ale Nešpor bez přípravy přestřelil.
Ten samý hráč to ale napravil v 19. minutě, když díky svému důrazu dopravil míč do sítě – 0:1.
Domácí se snažili co nejdříve vyrovnat, ale po střele Aršavina trefili jen boční síť.
Posledních deset minut první půle patřily jednoznačně Olomouci. Dvakrát Kalvach mohl zvyšovat a poté ještě Zahradníček nebyl schopen dotáhnout do konce svou individuální akci.
Gól však přišel šest minut po příchodu z kabin. Kapitán Houska krásnou střelou z přímého kopu zvýšil na 0:2.
Aby domácí postoupili, museli by v tuto chvíli dát pět branek… Povedlo se jim to ale jenom jednou. V 60. minutě se Eppel rychle zorientoval a prudkou střelou k tyči nedal Buchtovi šanci – 1:2.
Pak už se Kazaši předvedli jen dvěma červenými kartami. V 75. byl vyloučen Felipe a v posledních chvílích zápasu ještě Isael.

Branky: 60. Eppel – 19. Nešpor, 51. Houska
Karty: 58. Felipe (KAL), 84. Eppel (KAL) – 59. Zahradníček (OLO) 75. Felipe (KAL) 90+4. Isael (KAL)

FC Kajrat Almaty: Pokatilov – Lunin (57. Sokolenko), Politevič, Elek, Alip (34. Eppel) – Isael, Felipe, Kuat, Aršavin (74 Žukov) – Islamchan, Eseola
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Falta – Kalvach – Zahradníček (67. Manzia), Plšek (80. Yunis), Houska, Hála – Nešpor (63. Texl)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.