Olomouc se trápí, naopak Baník je v laufu

(Aktualizováno před )

Olomouc už není ten tým, co vloni všechny na podzim šokoval a pak to dotáhl až do evropských pohárů. Potvrdila to hned na začátku dnešního utkání v moravském derby s Ostravou. Už ve 13. minutě prihrávala 0:2.

Sigma Olomouc – Baník Ostrava 1:4 (0:2)

První gól vstřelili hosté po spolupráci Pazdery a Filla – 0:1.
Za deset minut přidali další, tentokrát v tom měli prsty Holzer s Diopem – 0:2.
Domácí mohli snížit ve 25. minutě, Sladký však ve vyložené šanci minul balón.
Zajímavou příležitost ke zvýšení skóre měl Holzer, když běžel sám na olomouckého brankáře, ten se však překonat nenechal.

Ostrava měla převahu i na začátku druhé půle a dostala se i do dvou zajímavých akcí. Nejdříve Fillovi chybělo pár desítek centimetrů, aby ve výhodné pozici netrefil míč. Následně domácí Jemelka jen tak tak, že vytěsnil nebezpečný centr Šašinky.
Baník se přesto dočkal gólu. V rychlém protiútoku se dobře zorientoval Fillo a ideálně předložil míč Diopovi – 0:3.
Domácí se ukázali v 63. minutě, Nešpor ale nebyl v koncovce přesný.
V 77. minutě dovršil Diop hattrick – 0:4.
Domácí po chvíli snížili brankou Dvořáka, ale to bylo z jejich strany všechno – 1:4.

Branky: 79. P. Dvořák (Zahradníček) – 3. Fillo (Pazdera), 13. Diop (Holzer), 60. Diop (Fillo), 77. Diop (R. Hrubý)
Karty: 81. Plšek (OLO) – 85. Granečný (OVA)

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký (64. Zahradníček), Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach (64. P. Dvořák) – Hála (46. Texl), Plšek, Houska, Falta – Nešpor.
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Stronati, Šindelář, Fleišman (76. Granečný) – Fillo, Jánoš, R. Hrubý (C), Holzer – O. Šašinka (66. J. Šašinka), Diop (85. Jirásek).