Olomouc se s Evropou loučí. Překvapení se nekonalo

(Aktualizováno před )

Sigma Olomouc vypadla ve 4. předkole Evropské ligy se španělskou Sevillou. Na hřiště soupeře odjížděla s jednogólovým mankem, který nedokála smazat.

FC Sevilla – Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

Přitom začátek odvety měli Olomoučtí výborný. Už ve 2. minutě se Plšek dostal ve vápně k vyložené šanci, obránci však dokázali jeho střelu zablokovat.
Pak už ale postupně začala mít Sevilla převahu, kterou ale zatím nedokázala gólově zužitkovat, buď jí v tom zabránili hosté či odmávaný ofsajd.
Přesto se i olomoučtí fotbalisté dostávali do šancí jako v 16. minutě Zahradníček, ale jeho střela šla těsně vedle.
Šest minut poté už se domácí radovali z prvního gólu, Gonalons levačkou překonal Buchtu – 1:0.
Za čtyři minuty už to vypadalo s případnými postupovými ambicemi Olomouce mizerně. Nešpor nechtě hlavičkou trefil olomouckou bránu – 2:0.
Posléze to mohl napravit dobrou přihrávkou na Housku, ale tomu střela úplně nesedla.
Domácí mohli zvýšit jak na koncí první, tak na začátku druhé půle, ale definitivní tečku zápasu dali až v 75. minutě. Od Sladkého se odrazila Mesova střela přímo k Yederrovi, pro kterého už nebyl problém skórovat – 3:0.
Sladký mohl ještě ke konci zápasu vstřelit čestný gól Olomouce, ale střela šla jen těsně nad bránu.
Z postupu se tak raduje španělský tým s českým reprezentačním brankářem Vaclíkem.

Branky: 22. Gonalons, 26. Nešpor (vla.), 75. Yedder
Karty: 60. Banega (SEV)

FC Sevilla: Vaclík – Sergi Gómez, Daniel Carrico, Gnagnon – Aleix Vidal, Gonalons, Banega (68. Roque Mesa), Arana – Nolito, André Silva (65. Ben Yedder), Vázquez (79. Muriel).
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Kotouč, Polom, Vepřek – Kalvach (60. Hála) – Zahradníček, Plšek (58. Texl), Houska, Falta (70. Dvořák) – Nešpor.