Search
Close this search box.

Olomouc je nejlepší v ČR v třídění odpadů

V průběhu loňského roku se v Olomouci podařilo vytřídit 152 tun papíru a 125 tun plastů prostřednictvím žlutých a modrých popelnic u rodinných domů. Uplatněný systém „door to door“ („sběr ode dveří ke dveřím“) je výrazně podporován Ministerstvem životního prostředí ČR.

Projekt byl v Olomouci zahájen na konci roku 2016 pod názvem Zhodnocení účinnosti individuální sběrné sítě v systému odděleného sběru vybraných složek komunálních a obalových odpadů ve statutárním městě Olomouc, neboli třídění papíru a plastů v rodinných domech. Město ho realizuje ve spolupráci s autorizovanou společností EKO-KOM, která dodala nádoby, a Technickými službami města Olomouce, které se zabývají svozem odpadů.

„Olomoučanům bydlícím v rodinné zástavbě byly bezplatně zapůjčeny modré a žluté nádoby na papír a plasty o objemu 240 litrů. Svoz jednotlivých odpadů pak probíhal od počátku roku 2017 v dvoutýdenním intervalu střídavě plasty a papír,“ popsal ředitel Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík.

Olomouc dlouhodobě patří mezi nejlepší města v třídění odpadu v Česku. Za loňský rok obyvatelé města vytřídili 1907 tun papíru a 1303 tun plastů. V současné době je po městě rozmístěno více než dva tisíce nádob na papír a 2500 nádob na plasty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient