Oleksiy Cheredea nepřeceňuje své toulání sestavou. „Takový je moderní fotbal,“ říká

(Aktualizováno před )

Důležitým článkem páteční výhry nad Třincem byl Oleksiy Cheredea. Fotbalový univerzál se od první minuty zařadil do stoperské dvojice vedle Mahamadou Dramého, se kterým se výrazně podílel na první letošní znojemské nule. Také jeho poctivý a důrazný výkon pomohl našemu týmu k důležitému zisku tří bodů.

Po trápení znojemské obrany, která v úvodních čtyřech duelech obdržela deset branek, se hlavní trenér Leoš Kalvoda rozhodl pro změnu. Na místo Františka Malára se do základní sestavy na pozici stopera objevil Oleksiy Cheredea, také jehož zásluhou se náš tým poprvé v sezóně dočkal čistého konta.

„Celý tým hrál a bránil poctivě, díky čemuž máme konečně výhru. Máme z toho velkou radost, jelikož před zápasem jsme měli jenom bod. Chyběla nám výhra a museli jsme to zlomit. Ke všemu jsme vstřelili dvě krásné branky,“ prohlásil po úspěšném zápase fotbalista, který poprvé za Znojmo debutoval před dvěma lety při domácí remíze proti Baníku Ostrava.

Náš celek do obou poločasů proti třineckému soupeři vstoupil agresivně, jako první si ale vážnější situaci vypracoval loňský pátý tým tabulky, který nastřelil břevno. „Měli jsme tam štěstí, ale o tom je fotbal. Když nevstřelíte branku, vstřelí jí soupeř. Tentokrát to vyšlo nám. Máme tak doma tři body,“ pokračoval ukrajinský hráč.

Ten svým zařazením do základní jedenáctky příliš překvapený nebyl. „Dva týdny jsem pořádně makal na tréninku a nyní dostal od trenéra šanci,“ těšilo čtyřiadvacetiletého fotbalistu, který je známý svoji univerzálností. „Svědčí mi všechny pozice. Takový je moderní fotbal, jeden hráč může zahrát na třech čtyřech postech. Když tým ode mě potřeboval, abych hrál na stoperu, tak klidně tam budu hrát,“ uzavřel Chereda.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz