Okresní derby ovládli po nájezdech hokejisté Kralup nad Vltavou

První okresní derby na kralupském ledě bylo ve slavnostním duchu. Nejprve se v povedené exhibici střetly týmy funkcionářů kralupského hokeje a výběr České televize v čele s Robertem Zárubou, Jiřím Hölzelem a Davidem Pospíšilem! Z vítězství se nakonec radovali domácí, ale všichni aktéři si slavnostní okamžiky užili!

Pak přišel na řadu hlavní program. Nástup obou mužstev na modré, představování všech hráčů a trenérů, blahopřání k narozeninám legendě panu Pátkovi a duši fanclubu Lence Macákové. Vše bylo
uzavřeno státní hymnou a čestným buly! Slavnostní ceremoniál se blížil ke konci a napětí bylo cítit po celém stadionu!

Domácímu týmu se podařilo do utkání vstoupit skvěle! Od úvodních minut udávali tempo hry a tlačili se do šancí téměř v každém střídání. Už v 5. minutě přišla odměna. Po brejku a střele Pepy
Kučery dorazil kotouč za záda brankáře Kresty ONDRA BALADA! O pár minut později “Balik” naskočil na led s druhou formací a opět stál ve správný čas na správném místě – dorážka do prázdné brány – 2:0! V první třetině kralupší Buldoky k ničemu nepustili. Navíc ve vzduchu visel třetí gól, ten ale nepřicházel.

Do druhé části vstoupili domácí lehkovážně a soupeř se začal nadechovat k odporu. Hra se vyrovnala, ale kralupští stále mělii utkání pod kontrolou. Začalo přibývat faulů holí. Po dvou takových Jakub Kaprál ani Dominik Borkovec neproměnili nařízená trestná střílení. Kresta odolal. Zlom přišel ve 33. minutě. Po dvou soupeřových faulech hokejisty čekala dlouhá přesilová hra 5 na 3. Rozhodčí nepochopitelně vyloučil z vhazování oba domácí hráče a následovalo první vyloučení. Osobní tresty za protesty obdrželi kapitán Prášek a Sikela. Za dalších šestnáct sekund byl vyloučen Bunda a hrálo se 3 na 3.

Po návratu vyloučených hráčů Neratovic na led došlo v navazující dvojnásobné početní převaze hostů ke snížení na 2:1. Hra se do konce třetiny kouskovala.

Do posledního dějství byly karty rozdány jasně. Šlo o hodně. Body byly opět nadosah. Znovu dochází k několika vyloučením. Brankář Jirka Exner dostává osobní trest za protesty. Dominik Borkovec musí po osobním trestu předčasně do šaten a stejně tak kapitán Tomáš Prášek, který obdržel druhou “desítku” v utkání. Dále byl v úniku faulovaný Martin Pražienka, ale ani on neproměnil trestné střílení, Kresta chytil všechny tři nájezdy!

Sedm minut před koncem dostali Buldoci další možnost dlouhé přesilové hry 5 na 3 a znovu se jim podařilo skórovat – 2:2. Ve zbytku základní hrací doby došlo k několika šancím na obou stranách, ale oba brankáři odolávali. Šlo se do prodloužení. Oba týmy hrály opatrně a snažily se neudělat chybu. Pár menších šancí oba gólmani zlikvidovali. Když už se neratovičtí prosadili, tak to bylo po siréně a čekalo je vyvrcholení v podobě dovednostní soutěže!

Soupeř Ekyho neprostřelil. Jako první se za Kralupy rozjela hrající legenda Dušan Sikela a ten nekompromisně proměnil! Ve druhé sérii hosté vyrovnali střelou mezi betony domácího brankáře. Za
domácí Jakub Kaprál po kličce do backhandu orazítkoval všechny tři tyče. Ve třetí sérii se neprosadili hosté a ani Tomáš Roubal. V následujících třech sériích kralovali brankáři. V osmé sérii dostal důvěru střelec dne ONDRA BALADA a dokonal svůj hattrick! Bod navíc tedy zůstává doma!

HK Kralupy nad Vltavou – HC Buldoci Neratovice 3:2 sn