Odveta Rytířů proti Litvínovu se nepovedla, Kladno utrpělo vysokou porážku

Rytíři nedokázali oplatit Litvínovu porážku z úterního střetnutí a v Mostě prohráli 0:5. Po první části zůstával stav bezbrankový, jenže ve druhé části se domácí dostali dvěma trefami do vedení. V závěrečném dějství pak kladenské naděje srazily další tři zásahy Vervy. Kladno tak vyšlo poprvé v přípravě střelecky naprázdno. Ve cvičném prodloužení a samostatných nájezdech už ale byli modrobílí úspěšnější! V prodloužení se prosadil Tomáš Kaut a během nájezdů se dvakrát nemýlil Adam Kubík.

V první části odvetného střetnutí byli aktivnější Litvínovští, kteří působili na mosteckém ledě jako domácí tým. Jedna šance za druhou však ztroskotávala na Adamu Brízgalovi. Kladenský gólman si počínal po celou třetinu výborně a držel šance svého týmu. Rytíři ovšem směrem vpřed také nebyli úspěšní. Patrik Spěšný si poradil jak se zajímavou akcí Tomáše Vildumetze, tak se zakončením Petra Patyka.

Prostřední třetina už byla ke střelcům milosrdnější. Ve 27. minutě otevřel skóre v přečíslení Tomáš Matoušek – 1:0. Obdržená branka dodala Rytířům nové síly a Kladno bylo v náporu, jenže přetěžit svoji aktivitu v gól nedokázalo. Necelé dvě minuty před sirénou naopak navýšil Jakub Petružálek – 2:0.

Jestliže měla Verva po 40 minutách dobrou pozici, ve třetí periodě svoje postavení rychle ještě vylepšila. Nejprve navýšil František Lukeš – 3:0. A hned o 21 vteřin později se prosadil i kapitán Michal Trávníček – 4:0. V jednapadesáté minutě navíc dokončil nepopulárního „bůra“ Juraj Mikúš – 5:0.

V rámci předsezonní přípravy si oba týmy na závěr ještě vyzkoušely prodloužení a nájezdy. Přestože domácí byli v nastavených pěti minutách nebezpečnější, z branky se mohlo radovat Kladno. Krešimir Schildhabel vybojoval puk a Tomáš Kaut 24 vteřin před sirénou překonal Spěšného. V samostatných nájezdech byli Kladenští rovněž úspěšnější. Adam Kubík si poradil dvakrát, zatímco domácí Lukáš Doudera napodruhé v šesté sérii neuspěl.

HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno 5:0

Branky a nahrávky: 27. Matoušek (Doudera, Válek), 39. Petružálek (Mikúš, Hanzl), 48. Lukeš (Hübl, Myšák), 49. Trávníček (Černý, Gerhát), 51 Mikúš (Hanzl, Petružálek). Třetiny: 0:0, 2:0, 3:0. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:21. Rozhodčí: Šindel, Valenta – Šimán, Tvrdík. Diváci: 1838.
HC VERVA Litvínov: Spěšný – Sørvik, Baránek, Doudera, Ščotka, Šesták, Strejček – Hanzl, Mikúš, Petružálek – Myšák, Hübl, Lukeš – Černý, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek. Trenéři: Razým, Skuhrovec.
Rytíři Kladno: Brízgala – Zich, Kehar, Veber, Kvapil, Zelingr, Svedlund, Volráb – Filip, Kaut, Schildhabel – Vildumetz, Kubík, Strnad – M. Bláha, Zikmund, Š. Bláha – Patyk. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.