Odsouzená Češka podala odvolání. Popírá, že by pašovala heroin

Před 14 dny byla česká občanka Tereza Hlůšková odsouzena u pakistánského soudu k trestu odnětí svobody na osm let a osm měsíců za pašování heroinu. Mladá Češka od začátku vinu popírá a nyní podala odvolání.

Vloni 10. ledna byla Tereza Hlůškova zadržena na letišti v pákistánském Láhauru s kufrem plným drog. Celníci zjistili, že se pokusila převézt přes Spojené arabské emiráty do Irska devět kilogramů heroinu.
Následovalo další vyšetřování a až po roce došlo k soudu. Zde k překvapení Hlůškové byla odsouzená k nepodmíněnému trestu, který si má odsedět v pakistánském vězení. I tato představa jí donutila podat odvolání, v kterém uvádí, že do země přiletěla jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil.

České ministerstvo spravedlnosti ihned po rozsudku oznámilo, že bude usilovat o to, aby si tato dívka odpykala trest v naší republice. K dohodě mezi Českem a Pakistánem však vůbec nemusí dojít, protože naše země nemá s tímto asijským státem uzavřenou smlouvu o předávání vězňů

Vedle trestu odnětí svobody dostala Tereza H. i pokutu 113 tisíc pákistánských rupií (zhruba 18 500 korun).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.