Search
Close this search box.

Odporné lidské hyeny obraly seniorku o celoživotní úspory

Policisté z Mělníku byli 8. listopadu v odpoledních hodinách vysláni do jednoho z bytů ve starší zástavbě v Mělníku.

Dvaadevadesátiletá žena šla v odpoledních hodinách na nákup. Na ulici ji oslovila neznámá žena, že se ji snaží již delší dobu kontaktovat, že ji na ni odkázala kamarádka. Neznámá tvrdila, že jí vyplatí finanční hotovost za nepoužité léky. Seniorka podlehla naléhání a neznámou i s její spolupachatelkou pustila do bytu.

A zde začal již známý scénář rozměnění peněz. Podvodnice tvrdila, že má pouze pětitisícovou bankovku a potřebuje rozměnit. V nestřeženém okamžiku jedna z žen využila nepozornosti poškozené při debatě s druhou ženou, vnikla do obývacího pokoje, ze skříně z dámské kabelky jí odcizila 170 000,- Kč a z bytu obě zmizely.

Vzhledem ke svému věku k popisu důchodkyně uvedla pouze, že obě byly ve věku kolem 30 let, jedna hubené a druhá podsadité postavy. Na sobě měly tmavé oblečení, mluvily plynule česky bez přízvuku. Nikdy před tím je neviděla.

Policisté zahájili úkony trestního řízení z přečinu krádež ve spolupachatelství. Pachatelkám hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient