Odporné lidské hyeny obraly seniorku o celoživotní úspory

Policisté z Mělníku byli 8. listopadu v odpoledních hodinách vysláni do jednoho z bytů ve starší zástavbě v Mělníku.

Dvaadevadesátiletá žena šla v odpoledních hodinách na nákup. Na ulici ji oslovila neznámá žena, že se ji snaží již delší dobu kontaktovat, že ji na ni odkázala kamarádka. Neznámá tvrdila, že jí vyplatí finanční hotovost za nepoužité léky. Seniorka podlehla naléhání a neznámou i s její spolupachatelkou pustila do bytu.

A zde začal již známý scénář rozměnění peněz. Podvodnice tvrdila, že má pouze pětitisícovou bankovku a potřebuje rozměnit. V nestřeženém okamžiku jedna z žen využila nepozornosti poškozené při debatě s druhou ženou, vnikla do obývacího pokoje, ze skříně z dámské kabelky jí odcizila 170 000,- Kč a z bytu obě zmizely.

Vzhledem ke svému věku k popisu důchodkyně uvedla pouze, že obě byly ve věku kolem 30 let, jedna hubené a druhá podsadité postavy. Na sobě měly tmavé oblečení, mluvily plynule česky bez přízvuku. Nikdy před tím je neviděla.

Policisté zahájili úkony trestního řízení z přečinu krádež ve spolupachatelství. Pachatelkám hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!