Search
Close this search box.

Odpočinkový a relaxační areál najdou příbramští u Nového rybníka

V uplynulých letech intenzivní práce na Novém rybníku celý areál změnily v příjemné odpočinkové a rekreační centrum pro všechny generace.
Nyní nastává doba, kdy je potřeba doladit poslední detaily, jako osázení zeleně, osvětlení areálu či zlepšení spojnice mezi parkovištěm a in-linovou dráhou.
S ohledem na připomínky bruslařů, že je špatný přístup z parkoviště pod minigolfovým hřištěm k in-line dráze, přistoupilo město k nápravě. „Je faktem, že z této strany se na dráhu bruslaři dostávají špatně, komunikace je několikrát překopaná a povrch nevyhovující. Z tohoto důvodu bude stávající povrch cesty zbroušen a položen nový,“ uvádí k úpravám starosta Jindřich Vařeka. Pokud přetrvají vhodné klimatické podmínky, zahájí se práce v polovině prosince.
Areál se bude nadále zvelebovat. Kromě zmíněné asfaltové cesty budou upraveny také všechny písčité cesty a pěšiny v areálu. Mimo jiné dojde k vysazení živých plotů.

Velmi důležitým krokem je rozhodnutí o instalaci osvětlení. Osvětlení v celém areálu bylo před lety zrušeno. S ohledem na využívání jednotlivých částí areálu i ve večerních hodinách je nyní na pořadu vybudování nového osvětlení. Zavedení klasického veřejného osvětlení by bylo velmi náročné, proto město přistupuje k variantě instalace solárních svítidel.
Rada města rozhodla o umístění osmi solárních svítidel, z nichž čtyři budou mít navíc USB zásuvky, což návštěvníci Nového rybníka jistě ocení.
Jednotlivé lampy budou osazeny stmívacími a pohybovými čidly, tudíž se budou při pohybu návštěvníků ve večerních hodinách rozsvěcet postupně.

Městu se podařilo vyjednat výhodnou cenu. Cena za jedno svítidlo je 29 000 Kč, město ovšem získalo výhodnější cenu, a to 25 000 korun. Tato částka zahrnuje dodání svítidel se solárním článkem, fotočidlem, PIR čidlem a Aku boxem. V ceně je navíc zahrnuta i doprava a montáž, včetně přípravných prací.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient