Odložená generálka se Baníku povedla

Na konec přípravy vítězství. Baník zvládl odloženou generálku a na dobře připraveném hřišti v Markvartovicích porazil třetiligový FC Odra Petřkovice 2:0. O góly Baníku se postarali Milan Baroš a Martin Fillo.

Baník se od první minuty tlačil před branku Petřkovic, kterou hájil František Chmiel. Odchovanec Baníku si hned v desáté minutě připsal důležitý zákrok. Milan Baroš totiž vyslal do šance Martina Filla, ten vystřelil a Chmiel míč vyrazil.

O pět minut později se na druhé straně ocitl v dobré střelecké pozici Baranek, branku Jana Laštůvky však minul. A pak už se fanoušci Baníku mohli poprvé radovat. Lukáš Pazdera našel přesným centrem na zadní tyči Baroše, a ten hlavou propálil petřkovického gólmana.

A hned za tři minuty to bylo 2:0. Tentokrát se gólová akce zrodila na levé straně, odkud poslal před branku centr Denis Granečný. Byl to centr přízemní, takže se zakončovalo pro změnu nohou, a toho se precizně ujal Fillo. Zblízka poslal míč do branky.

Třetí gól mohl přidat Robert Hrubý, z přímého kopu míč velice šikovně zakroutil a téměř trefil. Míč se otřel o břevno.

Trenér Bohumil Páník rozložil zátěž na všechny hráče a ve druhé půli sestavu prokombinoval. Hra se poněkud vyrovnala, nicméně Baník mohl své vedení navýšit. Zásluhu na tom měl Daniel Holzer, který poslal do gólové šance Arťoma Mešaninova. Jeho střelu vyrazil petřkovický gólman Godula, jenž nastoupil do druhé půle, na břevno.

Také Baník o půli měnil gólmana a též Viktor Budinský si připsal jeden důležitý zákrok. V 67. minutě na něj střílel osamocený Lokša. Gólman Baníku ale změnu stavu nepřipustil.

FC BANÍK OSTRAVA – ODRA PETŘKOVICE 2:0

Branky: 20. Baroš (Pazdera), 23. Fillo (Granečný).
FC Baník Ostrava: Laštůvka (46. Budinský) – Pazdera (70. Mešaninov), Šindelář, Stronati (70. Kaloč), Fleišman (70. Granečný)– Fillo (46.De Azevedo), Hrubý (46. Pokorný), Jirásek (70. Bolf), Granečný (46. Holzer) – Baroš (60. J. Šašinka) Diop (60. O. Šašinka).
Odra Petřkovice: Chmiel (46. Godula) – Sporysz, Plesník, Honiš, Baránek, Rychlý, Ficek, Neumann, Smékal, Ptáček, Lokša. Střídali: Chlopek, Kania, Mládek, Regec.