Search
Close this search box.

Odklízení listí ve Frýdku-Místku je v plném proudu

Technické služby zahájily v minulých dnech úklid parků, ale i sídlišť a dalších ploch ve městě od spadaného listí. V terénu je třicet pět zaměstnanců provozu Zeleň, kteří nejdříve ručně vyhrabávají listí z nedostupných míst, kolem keřů a laviček, a následně ho odstraňují pomocí deseti traktorových sekaček. Pracovat budou i o sobotách, a pokud to povětrnostní podmínky dovolí, ukončí práce v listopadu.

„Vše se odvíjí od klimatických podmínek. Kdyby přišly podzimní mrazíky, listí by rychleji opadlo, momentálně ho je na stromech ještě spousta a hrozí tím pádem o to intenzívnější jarní vyhrabání. Na druhé straně pokud by přišly sněhové srážky, práce budou muset být logicky zastaveny také. Jestli ale počasí bude přát, stejně jako v letech předcházejících, zvládneme co největší množství listí sebrat a odvézt už letos,“ vysvětlil předseda představenstva společnosti TS a.s. Jaromír Kohut.

„V minulém týdnu byly vyhrabány plochy v Sadech Bedřicha Smetany a v návaznosti na blížící se Památku zesnulých bylo listí shrabáno také z pietních míst a městských hřbitovů. V tomto týdnu se uklízí plochy v lokalitě Riviera, sídlišti Bezručovo, ale také v Janáčkově parku a Podpuklí. Následovat bude úklid listí na sídlišti Anenská, Spořilov a Kolaříkovo a také v Koloredovském parku,“ řekl primátor Michal Pobucký, který má péči o zeleň ve své kompetenci. Od poloviny listopadu se práce přesunou do frýdecké části města. Některé plochy, zejména ty s frekventovaným pohybem osob, budou vyhrabány opakovaně.

Shrabané listí je odváženo ke zpracování do kompostárny společnosti Frýdecká skládky v Bruzovicích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient