Ode dneška startuje dopravně bezpečnostní akce policistů

(Aktualizováno před )

Dnešního dne, tedy 22. června 2018, startuje celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, která bude pokračovat i následující víkendy. Jejím cílem je zajistit bezpečnost dopravy, ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a upozornit řidiče, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní.

Mladoboleslavští policisté budou provádět častější kontroly řidičů motorových vozidel na komunikacích a to především na úsecích s velkou intenzitou dopravy a také na místech, kde často dochází k dopravním nehodám. Policejní hlídky se zaměří na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy, dodržování pravidel na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy, technický stav vozidel a na kontrolu předepsaných dokladů.

Na našich silnicích dochází každoročně v době letních prázdnin k velkému množství dopravních nehod, které se často neobejdou bez vážních zranění osob. To je připisováno únavě z teplých dnů, oslnění sluncem, nevyspání řidičů vracejících se z delších cest, nepozornosti nebo rychlé jízdě.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz