Ode dneška si lidé mohou žádat o parkovací oprávnění osobně i elektronicky

Na Zvonařce se dnes,30. července otevře nové kontaktní pracoviště pro rezidentní parkování. Lidé si zde vyřídí všechny potřebné záležitosti týkající se nového systému parkování ve městě. Pracoviště bude k dispozici klientům každý všední den. Lidé, podnikatelé a instituce si budou moci požádat o oprávnění i elektronicky. Rezidentní parkování se v historickém centru města spustí 1. září letošního roku.

Na pracovišti bude k dispozici 5 úředníků na přepážce a vedoucí tohoto oddělení. Kromě toho zde budou také 2–3 informátoři, kteří lidem poradí s případnými dotazy ohledně celého systému.

Zájemci o rezidentní oprávnění si mohou na pracovišti zřídit osobní stránky uživatele a poté z pohodlí domova vyřídit vše ostatní. Samozřejmě je možné oprávnění obstarat i přímo na pracovišti. Pro získání dokladu musí rezident prokázat trvalý nebo přechodný pobyt (OP nebo cestovní pas) nebo vlastnictví nemovitosti, doložit právní vztah k vozidlu a zaplatit poplatek dle ceníku.

Firmám a institucím doporučujeme využít elektronickou cestu pomocí datových schránek. Díky nim lze zaslat přihlašovací údaje na osobní stránky a vše si pak vyřídit online. Formulář pro žádost o osobní stránky uživatele budou od pondělí ke stažení na stránkách www.parkovanivbrne.cz . Poplatky dle ceníku oprávnění bude možné na místě zaplatit hotově i platební kartou.

Pracovníci kontaktního střediska pak budou žádosti vyřizovat v co nejrychlejším režimu.

Přímo u kontaktního pracoviště jsou k dispozici tři parkovací místa, z čehož jedno je pro invalidy. Další možnosti parkování jsou v blízkém okolí.

Doklady, které je nutné při vyřizování oprávnění doložit, a podrobnější informace najdete na www.parkovanivbrne.cz.

Úřední hodiny nového pracoviště:
• PO 9.00 – 17.30
• ÚT 7.00 – 15.00
• ST 9.00 – 17.30
• ČT 7.00 – 17.30
• PÁ 8.00 – 12.00

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.